Juniorky - ROZBOR zápasu

KDO hrál    STATISTIKA úspěšnosti hráček    KDO nejvíce bodoval    ZHODNOCENÍ zápasu    TABULKA kola

Zhodnocení zápasu

Po krátkém odpočinku v šatně a s velkým odhodláním jsme nastoupili do druhého zápasu. Od prvních míčů jsme se ujali mírného vedení a děvčata hrála jako o život. Líbilo se mi, že "hrála" i lavička. Děvčata se povzbuzovala - soupeř byl prvně pod tlakem a kazil. Vedli jsme 10:9 a donutili klatovského trenéra prvně sáhnout po oddechovém času. To nás ještě více motivovalo. Klatovandy si ale rychle uvědomily vážnost situace a přidaly. Otočily na 19:13 a já sáhl též po tajmu. Bylo to ale hlavně proto, aby si naše děvčata trochu oddychla. Hráli jsme stále velmi dobře, jen jsme trochu přestávali stačit tempu. Vyplatilo se - chvilka odpočinku a udělali jsme šňůru tří bodů. Klatovy si braly druhý tajm. Ujeli nám pak na 22:17 a já vybral také poslední tajm. Přestože tento set skončil 25:21 pro Klatovy, mohu zodpovědně říct, že s takovým výkonem našich děvčat jsem byl velice spokojen. Do druhého setu (i po rozpravě s děvčaty z lavičky) jsme nechali stejnou sestavu s tím, že to bylo velice pěkné a zkusíme tedy štěstí dál. Domluva byla - pokud by nám soupeř ujížděl větším rozdílem - půjdou si zahrát děvčata z lavičky. To se také na úvod stalo. Zápal do hry nám vydržel, ale dělali jsme mnohem více chyb a soupeř nám ujížděl. Za stavu 4:8 jsem bral tajm. Nepomohlo to, tak jsem za stavu 4:10 prostřídal Míšu za Janinu. Později ještě Barču za Vendu. Podařilo se nám uhrát celkem 12 bodů. Do třetího setu Míša a Barča nastoupily již v základní sestavě. Od začátku se nám dařilo. Musím pochválit zvláště Míšu, která byla nejúčinnější hráčkou tohoto setu. Bodovala po každé nahrávce. Naopak Barče se na středu nedařilo prosadit, tak jsem posílil střed Vendou (6:10). Přestože Míša hrála perfektně, podávat za ni šla Krystýna (11:15). Dotáhli jsme na 13:15 a klatovské družstvo si bralo tajm. Za stavu 13:17 šla Míša zpět do hry. Nezkušenost způsobila, že zpět za libero se vrátila místo Vendy již vystřídaná Barča. Rozhodčí ani soupeř to však nepostřehl. Nám se ale nepodařilo tuto chybu již nepozorovaně napravit a tak jsme se snažili v této sestavě dohrát. Působilo nám to ale zmatky. Koncovka tak byla v režii soupeře. Jinak i tento set byl vcelku slušný. V tomto utkání se dařilo Míše na smeči, kdy položila pět balonů s účinností 100%. Horší to bylo ale na příjmu. Na příjmu se oproti předchozímu utkání velmi zhoršily Zuzka i Tereza. Problémy s příjmem měla již i Martina jako libero. Celkově jsme se na příjmu zhoršili. Bylo to ale dáno tím, že soupeř přitvrdil na podání. Jediná kdo se s tím vyrovnala byla Kristýna. Kristýna zahrála výborně hlavně na útoku, kdy ve dvou setech bodovala 7x se 100% účinností. Na podání se nejvíce prosadila Tereza se čtyřmi esy a žádnou chybou. Všechny hráčky předvedly výkon s nasazením se kterým jsem byl velmi spokojen a který se líbil nejenom mě. Za nejlepší hráčku tohoto utkání označuji Kristýnu.