Juniorky - ROZBOR zápasu

KDO hrál    STATISTIKA úspěšnosti hráček    KDO nejvíce bodoval    ZHODNOCENÍ zápasu    TABULKA kola

Zhodnocení zápasu

Každý zápas je jiný - tak by se nechalo říci úvodem. A mrzí mi to hlavně za diváky (Karla a Míru), kteří po prvním utkání znechuceně odešli. Naopak Lenka, která přišla až teď se snad měla na co koukat. Zvláště třetí set byl opravdu parádní.....

Začalo se hrát ve dvanáct. Hrál se již jiný volejbal než v prvním zápase. Jako by se to děvčatům rozleželo v hlavě nebo snad v i žaludku (na adresu Terezy, která jako kapitánka chtěla tento zápas hrát hned po skončení předešlého, musím říct - věř mi! Když vyhrajeme, půjdeme do toho klidně hned - to je i lepší, ale v tomto případě je potřeba odpočinout a to nemyslím na odpočinek fyzický). První set - do stavu 18:21 jsme hráli slušný volejbal. Hlavně hrálo celé družstvo. Koncovka se nám však nevydařila. Byl jsem vcelku spokojen a myslím, že i děvčata sama cítila, že je to mnohem lepší hra než dopoledne. Druhý set - sice prohráli s velkým rozdílem, ale když o tom teď zpětně přemýšlím, neuvědomuji si, že bychom to nějak vnímali. Pořád se hrálo. Řekl bych, že tam Tomáš jako zapisovatel zapomněl na začátku otočit jedničku ☻. Chtěl jsem nějakou změnu -  potřeboval jsem dát Terezu na smeč. Bára se dobrovolně přihlásila, že vůbec poprvé to zkusí nahrát. Byl jsem rád a musím ti Báro říct: "děkuji, bylo to dobré a víc si věř" - řekla ti to i Dana Fraňková (bývalá trenérka domažlických děvčat v kraji), která se přijela podívat. Třetí set - nevím, zda jste se holky chtěly před paní učitelkou ukázat, ale třetí set byl od začátku sezóny z 18-ti setů ten nejlepší!!! Ach ta vaše ženská psychika..... Člověk do vás může tlačit rozumy horem dolem, samy jste o tom i přesvědčeny, víte to, ale neděláte to - prostě nejde to. Potom stačí zlomek, okamžik a dovedete se všechny naráz změnit a hrát jako o život. Jsou to rozdíly i několika tříd. Já vím, že je to ve vás, tak to zkuste ze sebe dostat častěji..... Tedy ke hře samé. Sestava: Bára se Zuzkou náhry, Tereza s Janou smeče a na středu Xéna s Vendou. Daří se. Není to ale samo sebou. Opravdu se hraje. Je to stále o jeden bod. Chvilku vedeme mi, chvilku je to nerozhodně, chvilku vede soupeř. Od začátku setu se taháme o každý bod. Sem - tam. Tak se hraje volejbal jak ho znám z vyšších soutěží. Za stavu 8:8 si Kudrna (trenér Bělé) bere první tajm - cítí problém..... Hra pokračuje perfektně dál. Barča dobře nahrává a i jako nahrávačka hned z druhé krásně smečuje na zem k soupeři. Soupeř mé problémy i s jejím tvrdým podáním a již nesmečuje z perfektních nahrávek a často kazí. U nás opravdu perfektně smečovaly Terka s Janinou. Právě Janina podala v tomto setu svůj nejlepší výkon. Z pěti nahrávek - pět bodů na smeči. Přestože jste holky všechny hrály výborně, jako nejlepší hráčku nejenom tohoto setu, ale celého utkání určuji Janu. Všem ostatním ale moc děkuji (i Míše a Ivetě na lavičce. Právě Iveta to zde prožívala víc než na hřišti, jak sama i řekla. A to je správné, tak to má být).

K tomu třetímu setu, zasloužili jste si jej vyhrát. Vždyť jsme vedli 23:22, když si Kudrna bral druhý tajm. Za stavu 24:24 je to už hodně o štěstí. Lehce nás zmát i jeho třetí neoprávněný tajm..... Škoda, přál jsem vám vyhrát! Ale nevadí, příště bude štěstí na naší straně. Stačí jenom hrát.

Závěrem musím dodat toto: "NENÍ PRAVDA, ŽE NEUMÍTE BRÁT TVRDÁ PODÁNÍ - UMÍTE! SAMY JSTE SE O TOM TEĎ PŘESVĚDČILY."