Juniorky - ROZBOR zápasu

KDO hrál    STATISTIKA úspěšnosti hráček    KDO nejvíce bodoval    ZHODNOCENÍ zápasu    TABULKA kola

Zhodnocení zápasu

Před týdnem, když jsem byl omrknout Bělou a 15.ZŠ Plzeň jako naše budoucí soupeře jsem napsal, že vyhraje ten, kdo to bude více chtít.....a byla to pravda.

Již na tréninku jsem se snažil děvčata motivovat a zaměřit se na náš možný problém - příjem z tvrdšího podání některých hráček Bělé. Na trénink děvčat jsem pozval Tomáše Fritze a Petra Fóhla, hlavně jako soupeře, kteří budou dávat tvrdší podání. Příjem děvčat nebyl nejhorší a věřil jsem, že s Bělou při zápase to bude ještě lepší. Opak byl ale pravdou.....

Začali jsme vcelku dobře. Děvčata přišla včas a s odhodláním. Řádně se rozcvičila, včetně hry 4 na 4 (než přijel soupeř). Dále jsme se rozcvičovali v podání a v příjmu na celou šíři hřiště. Začátek tedy dobrý. Sestavu na první set jsem promýšlel již den předem. Nastoupily v ní: Iveta, Tereza, Xéna, Míša, Zuzka a Bára. Začátek setu se nám povedl - vedli jsme 5:3 a trenér Bělé si již bral první tajm. Předpokládám, že jim pouze řekl, že už začal zápas a že musí hrát. To se i stalo a hlavně díky naší neschopnosti si pořádně přijmout balón jsme rázem prohrávali 7:13. Nepomohl tajm, ani další za stavu 8:17. To z čeho jsem měl obavy se naplnilo. Tvrdší podání třech hráček Bělé nám dělalo značné problémy. Set jsme prohrály 13:25. Děvčata byla sama se sebou nespokojena s samy si řekly, že mám na ně při hře víc "řvát". Druhý set byl o poznání lepší - stav 16:20 byl ještě hratelný. Bohužel jsme se nehnuly jak ze šestnáctky, tak v poli. Druhý set skončil 16:25. Set třetí - stále stejná písnička - nevezmeme příjem, nahrát se nedá a soupeř oproti nám i smečuje..... Oddechové časy za stavu 1:7 a 5:16 svědčí o našem tragickém výkonu. Nedivím se divákům, kteří shlédli tento zápas, že na druhý již nepřišli. Musím říct, že v tomto zápase byl podán nejslabší výkon od začátku soutěže. Překvapuje mě, že třeba proti Lokomotivě, kde jsme neměli vůbec šanci, jsme hráli a snažili se. Zde se to říct nedá. Když už sebou některá hráčka praštila o zem, tak jí ostatní nepomohly, nebo se následně zkazilo. K čemu pak výkon jednotlivce, když nehraje družstvo jako celek.

Přestože se podařilo Zuzce a Xéně na útoku dát 3 přímé body se 100% úspěšností, dovoluji si jako nejlepší hráčku vybrat Míšu, která zahrála nad moje očekávání dobře a hlavně do toho dala v poli všechno!

V utkání nenastoupily tři z našich nejlepších hráček: Mirka-operace, Martina (tolik potřebné perfektní libero)-leží v nemocnici a Kristýna (naše nejvíce bodující hráčka)-omluvena. Chyběla i Štěpka, která ještě doléčuje zraněný kotník (její podání dnes chybělo). Bohužel bez závažné omluvy se nedostavila Marcela Timurů.