2005-srpen

NE 28.8.2005:  Muži A  letos silně omladili. Konec prázdnin a první utkání však nešlo vůbec mladíkům dohromady. Jejich účast byla velmi slabá i na trénincích. Míra, co by kapitán, měl co dělat, aby nás na první utkání v Postřekově bylo vůbec šest. Ještě, že se vrátil Pepča z dovolené. Nahrával ale perfektně. Nám se dařilo i na smeči a tak respekt před soupeřem pomalu opadal a dvoubodové manko které jsme drželi celý set se podařilo z 18:20 změnit ve vítězství prvního setu. V době našeho utkání byla polovina hřiště ve stínu stromů a druhá na plném slunci. Přesně rozděleno sítí. A mi nyní nastupovali k druhému setu na stranu s přímím proti sluncem. Podařilo se nám však vyhrát. Soupeř kazil a byl už značně nervózní a i rozhádaný. Po tomto setu si musel udělat poradu a doplnit tekutiny.....  Mi jsme se už těšili jak "rozjetý vlak" dovezeme k obrovskému úspěchu. Asi by to tak i dopadlo - nebejt jedné nepříjemné situace. Na to, že místní neustále podskakovali pod sítí, jsme si dávali pozor. Až jednou se to stalo - Mírovi (předsedovi) se podařilo dopadnout u nás na protihráče a bylo to tady - výron kotníku..... a .....musel nastoupit zcela nepřipravený Zdeněk (rozcvičený tak možná jen ze stěhování nábytku). Stalo se to asi ve třetině setu. Soupeř nás začal přehrávat a získal i vedení. Nám se ale podařilo dotáhnout a začalo drama několika mečbolů. Nakonec jsme set prohráli 30:32. Co scházelo a mohli jsme odjížděl s vítězstvím 3:0. Nakonec jsme prohráli 2:3, když ještě v pátém setu to bylo 10:10. Hlavně aby se nám předseda uzdravil. -LS-

NE 28.8.2005:  Ženy  si místo utkání s Poběžkama jen zatrénovaly. Sešlo se jich kupodivu hodně, přesto že to zpočátku vypadalo, že jich bude pět. A přišlo i několik diváků. Nepřijel však soupeř z Poběžovic. A jelikož se ani neomluvil a nebyl k dostižení ani na telefonu, vyplnil se dle regulí zápis o utkání a do tabulky byl zaznamenán první výsledek 3:X, což je kontumační vítězství. -LS-

ČT 25.8.2005 - ST 31.8.2005:  Juniorky  - absolvovaly přípravné soustředění. Ve čtvrtek, pátek, pondělí, úterý a ve středu se v tělocvičně GJŠB v Domažlicích sešly naše juniorky k přípravnému soustředění. Většinou jen s malou přestávkou vydržely trénovat vždy od 10 do 14 hodin. Ihned ve čtvrtek si navíc jely ověřit svůj počáteční herní stav do nýrské haly. Děvčata zde sehrála dvě přátelská utkání s juniorkami a žačkami Tachova, které zde zakončovaly týdenní soustředění. Na středu jsme pak pozvaly tachovandy k nám do tělocvičny gymplu, abychom si na nich ověřili co jsme se na soustředění naučili. Cílem soustředění bylo sladit různé herní systémy v jeden a společně se sehrávat. Osobně jsem byl jako trenér s děvčaty spokojen. Mile překvapen jsem byl právě ve středu kdy děvčata předvedla již pěkný herní výkon. Vzestup naší výkonnosti zaznamenal i trenér tachovských děvčat. Naše děvčata teď budou pokračovat společnými pátečními tréninky, tak aby na první utkání doma proti Klatovům (16.10.2005) podala nejlepší výkon. -LS-

SO 20.8.2005: Tak se to nakonec povedlo - na turnaj jela dvě naše družstva a obě přivezla 6. místo. Jedno (Mírové, Já, Zdena, Anička, Lenka a Tereza) jelo na smíšený turnaj do Sušice kde se hrálo o Putovní soudek a druhé družstvo (Milan, Ruda, Karel, Michal a Petr) jelo do Horní Kamenice na turnaj Vlasty Žáka. Co mi Milan s Michalem vyprávěli, tak v Kamenici bylo perfektně. Jídla, pití dostatek. Devět družstev bylo rozděleno do tří skupin. Zahráli si prej velmi dobře a přivezli diplom za 6. místo. V Sušici bylo z plánovaných 15 družstev nakonec 13. Hrálo se také na třech kurtech ve třech skupinách. Kromě "Kokosů" z Plzně na které jsme opravdu neměli, jsme si se slabšími soupeři většinou hru sami znechucovali. Přispělo k tomu asi i delší čekání na první utkání, navíc s  nemožností občerstvení. Na kurtech nebylo totiž skoro nic a u okénka na stadionu nám řekli, že otevřou až ve tři odpoledne. Nakonec jsme jako první našli otevřený stánek u tenistů a mohli jsme se alespoň nasnídat, dát si ranní (tedy skoro už polední) kávu a trochu se i občerstvit☺. Ze čtyřčlenné základní skupiny jsme postupovali jako druzí. Ve skupině o 5.-8. místo jsme prohráli pouze se Sušicí. Hra ale zase nestála z naší strany za nic. Zahráli jsme si trochu až v posledním utkání. Celkem jsme tety skončily také na 6. místě s dvěmi lahvinkami dobrého vínka. Oproti týmu z Kamenice, který byl natolik hrou uspokojen, že odjel ihned dom - náš tým který zaznamenal při posledním herním výkonu stoupající tendenci toto včas zachytil (teda až na Zdenka s Terezou, kteří oba někam chvátali) a pokračoval na hřišti dál. Tedy přesněji na tribuně hřiště fotbalového. Ještě přesněji v místné fotbalové hospůdce. Nu a zde byl z boje jako první "vyřazen" oslabený Radotín. Zůstala tedy pouze Sušice a Kdyně. A právě Kdyně měla co Sušici "vracet" ..... nu a kdo chce vědět víc ať přijde na trénink do klubovny. -LS-

ČT 18.8.2005: V domažlické sportovní hale se ve čtvrtek konala Okresní Volejbalová Konference. Problém s delegátem  mužů B  byl nakonec vyřešen, takže pokutě 100,- Kč se předešlo a cena za jejich prvenství v okresní soutěži mužů byla předána kapitánovi přímo v naší klubovně. Kromě diplomu převzal i míč. Na konferenci se kromě předávání cen zhodnotil a uzavřel i minulý ročník všech soutěží a bylo zde provedeno seznámení s novinkami této začínající sezóny. Hlavní změna je v hracích termínech soutěží, které začínají již od 10 hodin. Přebory zůstávají od 17 hodin. V přeborech je nově delegován rozhodčí. Pro Kdyni byli předsedou nahlášeni rozhodčí: Jungmanová, Marcelová, Mazanec J., Výškrabka, Sazama a Fohl. Na konferenci byl přítomen i předseda KVS Pavel Zeman. Vedle požadavku na vybírání individuálních licenčních známek se hovořilo i o pokutách. Nejvíce až 500,- Kč měla Kamenice. Kdyně zde patřila mezi nejlepší s pokutou pouze 50,- Kč u žen. Bylo sjednoceno bodování s ČVS - vítězství se nově hodnotí 2 body, porážka 1 bodem a porážka kontumačně žádným bodem a jako rozhodující se nově počítají nejdříve uhrané míče a potom až sety. Zápisy o utkání je pak nově třeba odevzdat po skončení každé části ...... více najdete v zápisu z konference ZDE.

SO 6.8. NE 7.8 a SO 13.8. NE 14.8.2005: Dva víkendy trvala "52. VOLEJBALOVÁ DŘEVĚNICE" - byl jsem tam oba - pískat i trochu hrát ..... a dostal plaketu.

SO 6.8.2005: CYKLO II. ...... já vím jen, že se jelo celkem asi 75 kilásků, byly dvě zastávky na občerstvení a večer oheň na kurtech ..... více snad napíše někdo z účastníků kterých bylo tentokrát dost ..... byla to ale asi makačka, protože Milan zde testoval fungl nové kvalitní kolo a jak jsem se doslechl - musel ho reklamovat .....tak nám pan Karel popsal celý průběh včetně hodnocení závěrem. Dozvíte se ZDE i že Anička provokovala !!!!!