Mužstvo Sokola Kdyně A zakončilo svoji první sezónu v KP I. na sedmém místě.

Okresní soutěž mládeže VOLEJBALOVÉ NADĚJE
Kdyňské družstvo hraje letos v 1. lize této soutěže.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY (starší hledejte v ARCHIVU)

NE 31.5.2009: MUŽI "B" DOMA NA JISKRU NESTAČILI

TJ Sokol Kdyně - TJ Jiskra Domažlice A  0:3 (-17, -22, -21)
Další zápas za námi a ani tentokrát žádná sláva. Spíš by se dalo říci tragédie. V neděli jsme hostili tým Domažlice A.  Nikdo nečekal, že „ vonťácí“, kteří mají v týmu několik krajských hráčů, budou lehkými soupeři, ale že dostaneme „výprask“ 3:0  po setech 17:25 ; 22:25 a 21:25; to bylo silný kafe. Co k tomu říci, byli prostě lepší a ani snaha a obětavost našich hráčů na domažlické Áčko nestačily. Hráli jsme v sestavě: Míra, Honza, Radek, Zdeňěk, Michal, Láďa, Rudík a moje maličkost, ikdyž  jen na jeden set…
  -Petr-

Já si nemyslím, že to byla tragédie. Je třeba se poučit z chyb a zvláště takových, jako v koncovce druhého setu, kdy jsme byli ve vedení 20:15 a prohráli 22:25. Soupeř byl ale zkušený a většina hráčů hraje v základu krajského přeboru první třídy. Pro nás jsou odpovídajícím soupeřem pouze Poběžovice hrající KPII, které bohužel minule nepřijeli. Čeká nás ještě Postřekov, který také nebude jednoduchý soupeř.   -LS-

Myslím si, že to není tragedie. Ale Jiskra hrála celou zimu krajský přebor. Kdyně chodí v 5-6 lidech na trénink a sehraje 4-5 zápasů za půlku soutěže okresního přeboru. Na hřišti ten rozdíl musí být vidět – a byl vidět.   -Karel-

NE 31.5.2009: NAŠE ŽENY BY MĚLY TRÉNOVAT PODÁNÍ...

TJ Sokol Kdyně - SK Poběžovice 0:3 (-19, -13, -24)
Proti Poběžovicím jsme nastoupily v oslabené sestavě, kdy většina hráček ze základní sestavy chyběla. První set jsme dlouho vedly, abychom si to pak nechaly 8 zkaženými podáními utéct. Druhý set byl z naší strany velmi snadno odevzdaný. I tentokrát se často chybovalo v podání a špatný byl i příjem, kdy se celá řada míčů nedařila přijmout na nahrávačku. Třetí set jsme rozjely vcelku dobře, dlouho se vedlo, ale opět bylo mnoho zkažených servů a i dost našich chyb,nezvládly jsme koncovku.
Sestava: Terka, Lenka, Verča Š., Gabča, Lucka, Zuzka a Verča H   -Terka-

NE 24.5.2009: ZÁPAS JANOVICE - KDYNĚ

V neděli 24.5. jsme odjeli na náš první zápas jarní části soutěže proti Janovicím, v sestavě: Petr, Radek, Míra, Honza, Zdeněk a Láďa. Janovice se nedohodli s majitelem kurtů a tak se zápas odehrál za velmi obtížných podmínek v Bezděkově.  Těmi obtížnými podmínkami myslím především nesnesitelné horko, poměrně silný vítr a hlavně a hlavě absence vody. Takže se hrálo na naprosto suchém kurtu a při sebemenším pohybu se neuvěřitelně prášilo. Další komplikací byla moje a Radkovo únava a bolest spálenin od slunce z předešlého turnaje ve Strážově a také poněkud zmatený Láďa, který přijel na zápas bez bot. Boty nakonec sehnal a tak jsme zápas odehráli v kompletní sestavě. Ostatní členové týmu předvedli perfektní výkon, ale ani to bohužel nestačilo na kvalitní tým Janovic se značnou výškovou převahou. Utkání jsme zahájili relativně lehce vyhraným setem a vypadalo to že se nám bude dařit. Pak se ovšem otočili strany a hráli jsme proti slunci a nepříjemnému větru, který zvedal prach a pohrával si s míčem. V tomto druhém setu jsme výrazně prohráli a poznali že bude velmi záležet na jaké straně hrajeme. V dalších setech se scénář opakoval, následovalo vítězství a prohra. Rozhodovalo se tedy v pátém setu. Začínali jsme na té „vítězné“ straně a vedli jsme 8:7 když se strany otočili. Slabý náskok jsme nedokázali zužitkovat a definitivně soupeři podlehli. Janovice – Kdyně tedy 3:2 na sety.   -Petr-

V horku rozhodla fyzička. Začátek zápasu se moc nevydařil už jen pro to horko se nechtělo nikomu moc rozehrávat tak se šlo hned hrát. Láďa si k tomu ještě zapomněl boty doma a místo aby si pro ně jel tak si pronášel poznámky typu ,,to odehrajete v pěti,, atd. takže i to naše družstvo částečně rozhodilo. Nakonec jsme ale ztrátu v prvním setu dotáhli a získali set v náš prospěch. Strany se otočily, soupeř se rozehrál a mi ztratili příjem.Tudíž jsme přestali bodovat z útoků natož pak z obrany. Druhý set tedy zvítězily Janovice tzv. ,,o parník,,.Třetí set jsme měli opět lepší stranu a set byl náš.Čtvrtý set patřil opět soupeři a šlo se do tiebreaku.Tam jsme ale naprosto selhali. Příjem lítal všude okolo jen ne na Míru. Na smeči jsme se absolutně nevyhli jednobloku a když už jo, tak to bylo soupeřovi do prstů. Sestava byla Honza N., Petr F., Radek F., Míra V., Zdeněk H. a Láďa. Chce to opravdu chodit na tréninky jinak tam ta zkušenost prostě nepřijde. Sice jsme dotlačili Janovice do tiebreaku, ale herně měli pořád navrch. Jejich hra byla klidnější, vyrovnanější a podstatně zkušenější než naše.   -Honza-

NE 24.5.2009: KDYNĚ - HORŠOVSKÝ TÝN 3:2

V neděli 24.5. jsme doma přivítali družstvo z Horšovského Týna.
Zápas byl celkově vyrovnaný. První set jsme vyhrály, ale další dva jsme si nechaly zbytečně utéct. Tak jsme musely do třetího setu více zabrat, vše zlepšit a vyplatilo se, set jsme uhrály. V pátém setu hosté udělali více chyb a my jsme toho využily k celkovému vítězství.
Sestava: Terka,Lenka,Anička,Verča H.,Lucka,Zuzka,Gabča.
  -Terka-

NE 23.5.2009: SOKOLSKÝ TURNAJ STRÁŽOV

V sobotu 23.5.09 jsme se jako Sokol Kdyně zúčastnili smíšeného sokolského turnaje ve Strážově. Po příjezdu nás překvapil pěkný sportovní areál s třemi kurty s umělým povrchem, který však byl po předchozích deštích nasáklý vodou a tak to trošku klouzalo. Byli jsme ve velmi nadějné sestavě ( já, Radek, Honza, Terka Lenka a „pražák“ Luboš), počasí bylo nádherný a tak jsme se těšili na pěkný volejbalový zážitek. Přijelo celkem dvanáct družstev a hrálo se ve třech skupinách po čtyřech na dva sety do 25. Ze skupiny jsme postoupili celkem snadno bez ztráty setu. Dále nás čekali už jen tři zápasy o umístění. Nejlepší zápas co se týká herního výkonu byl ten předposlední proti Nýrsku, které přijelo ve velmi silné sestavě. Po náročném boji,  kdy soupeř střídal jednoho hráče za druhým, jsme vyhráli 2:0. Ale teprve finále, které se hrálo na dva vítězné sety a kde jsme se potkali s domácím Srážovem, přinesl ten pravý adrenalinový zážitek a zajímavou podívanou pro diváky. První set jsme těsně vyhráli. Zato v druhém setu už začali ubývat síly a také slunce, které od rána nemilosrdně pražilo, nás připravilo o spoustu energie ( to nemluvě o tom jak jsme se šíleně spálili ).V tomto druhém jsme za stavu 24:19 udělali několik školáckých chyb a nedokázali položit míč, což mělo za následek že jsme prohráli 24 : 25 a začalo to být opravdu dramatické. Vzchopili jsme se, trochu se vyhecovali myšlenkou na pohár a nějakou tu lahvičku a po opravdu náročném setu jsme soupeře definitivně porazili ve zkrácené třetím setu 15: 13. Radost z vítězství se mísila s únavou a bolestí spálenin od sluníčka, přesto jsme si však domů odvezli zlatý pohár za první místo a dvě lahve domácího sektu. Vítězstvím na tomto turnaji jsme postoupili do krajského kola sokolského turnaje který se koná rovněž ve Strážově. Tak teď jen doufám, že se dáme zase dohromady a potvrdíme kvalitu našeho týmu v krajské konkurenci.   -Petr-

Turnaj Strážov
23.5. jsme se zúčastnili smíšeného turnaje Sokolská Župa Šumavská ve Strážově u Janovic n/Ú.
Celkem bylo přihlášeno 12 družstev, která byla rozdělena do 3 skupin po 4 týmech. Ve skupině jsme tedy sehráli 3 zápasy, které jsme s přehledem vyhráli. Poté jsme postoupili do finálové skupiny mezi 3 nejlepší týmy. První zápas s týmem Medvědů jsme překvapivě snadno vyhráli 2:0.
Za to v druhém zápase nás tým Bumerang dost potrápil. Vyhráli jsme 1. set a v druhém setu jsme již vedli 24:19, ale nakonec jsme podlehli. 3.set byl již opět v naší režii. A tak si Kdyně po dlouhé době opět vezla ze smíšeného turnaje prvenství. :-)
Sestava: Terka,Lenka,Petr,Honza,Radek,Luboš
  -Terka-

NE 22.5.2009: BOWLING

Mladoši se musí ještě hodně učit.  22.května se nás 13 volejbalistů sešlo na nevolejbalové akci, na bowlingu. Utvořily se 2 tými, mlaďoši a staroši. Staroši jasně vyhráli. Honza z mlaďošů měl sice největší nához, ale to jenom proto, že jsme mu odpustili jeho časté přešlapy. Překvapila nás Lenka v týmu starochů, která potvrdila svoji zkušenost výbornými hody. Přijel se na nás podívat i Luboš. Akci jsme zakončili zpívanou, poslední odcházeli krátce po půlnoci.   -Karel-

NE 10.5.2009: PRVNÍ UTKÁNÍ ŽEN PO ZIMNÍ PŘESTÁVCE

TJ Sokol Kdyně - TJ Jiskra Domažlice A 0:3 (-, -, -)
V neděli jsme nastoupili k našemu prvnímu utkání po zimní přestávce. Přijelo k nám '' áčko '' žen z Domažlic. Sice se prohrálo 3:0, ale první set byl velmi vyrovnaný. Musíme přihlédnout také k tomu, že s námi již hrála 3 děvčata z nadějí, které jsou zvyklé na trošku jinou hru a teprve si na tuto změnu zvykají. Na to, že to byl náš 1. zápas, některé holky byly letos prvně na antuce a že se hrálo proti krajskému týmu, jsme si zahráli velmi slušně. A holky získaly určitě další nové zkušenosti.
Chceme poděkovat všem fanouškům, kteří se přišli podívat a p. Novákovi za pískání.
A těšíme se opět doma 24.5. od 10:00 h. proti Hor. Týnu.
  -Terka-

SO 14.3.2009: LÉPE TO NEŠLO

TJ Sokol Kdyně - USK Slavia Plzeň B 1:3 (-22,-22,27,-13) a 1:3 (22,-17,-16,-15)
Kdyně nastoupila pouze se 7 hráči, z toho byli 3 nahrávači. Marodka je stále plná. Slavia měla vyšší výskok a každý přehozený míč trestala. Někteří diváci dávali hlasitě najevo svoji nespokojenost. Naposledy bude hrát Kdyně doma 28.3. s Bílou Horou, která je momentálně na 2. místě tabulky, takže i při plné sestavě budou mít plné ruce práce. Přejeme jim příjemné zakončení soutěže.   -Karel-

SO 28.2.2009: NAKONEC JSME BYLI RÁDI

TJ Sokol Kdyně - TJ Jiskra Domažlice 1:3 (-21,-28,19,-25) a 3:2 (22,19,-23,-22,12)
Naposledy jsme viděli domácí hrát doma ve Kdyni 29.11.2008 a byli jsme zvědavi, jak se kdyňákům povede letos. Úvod prvního zápasu prvního setu nás diváky docela potěšil, kdyňáci vedli uprostřed setu o 5 bodů. Ty však koncem setu velmi rychle ztratili. Dá se říct, že svoji nepřesností. Druhý set byl drama v koncovce, s nepříznivým koncem pro Kdyni. Po lehce vyhraném 3.setu jsme věřili v obrat, ale v koncovce opět rozhodly naše nepřesnosti.
Ve druhém zápasu po dvou vyhraných setech se zdálo, že už je jasno, ale po těsných prohrách v koncovkách ve 3. a 4. setu se rozhodovalo až 5. setu. Úvod do setu se kdyňákům podařil, vedli o 4 body, při změně stran o 3 body. Domažlice nějaký bod stáhly, začali jsme se obávat. Zápas zakončila domažlická smeč za zadní čáru, kterou domažličtí důrazně reklamovali jako kdyňskou teč.
Byly to dva vyrovnané zápasy: Kdyně je odehrála s 8 hráči ( chyběl plzeňský Matěj ), domažličtí měli lepší příjem podání a náhru.   -Karel-

SO 14.2.2009: VOLEJBALOVÉ NADĚJE OPĚT VE KDYNI

Okresní soutěž "VOLEJBALOVÉ NADĚJE" - 4. kolo
Další ze série turnajů mládeže se konal opět v nové sportovní hale ve Kdyni. Zúčastnilo se osm družstev, která byla rozdělena do dvou výkonnostních lig. Družstvo Kdyně hraje od začátku soutěže v lize první a na domácí půdě nezklamalo a umístnilo se na druhém místě. Druhé místo patří kdyňákům i v celkovém pořadí. Turnaji přihlíželo několik desítek diváků.
  -LS-

SO 17.1.2009: PODAŘENÝ START KDYŇÁKŮ V NOVÉM ROCE

TJ Plzeň Bílá Hora - TJ Sokol Kdyně 2:3 (-22,16,-28,12,-11) a 3:1 (-19,17,21,16)
Se začátkem nového roku 2009 přišel i začátek 2. poloviny volejbalové soutěže P-M-1. Na Kdyňské volejbalisty čekal nelehký začátek, a to utkání s obhájcem loňského titulu a vedoucím soutěže, týmem Bílá Hora. Ve kdyňský neprospěch se ještě soupeř sešel v téměř kompletní sestavě a naopak Kdyni chybělo několik hráčů, ať už zraněných, nebo nemocných – oba zápasy se hrály tedy v 7 lidech a to se 2 nahrávači. I přes tuto nepříznivou situaci kdyňáci nebojácně nastoupili a po 2 hodinovém vyčerpávajícím boji Bílou Horu porazili 3:2.
Na druhý zápas už bohužel nestačilo hráčům dostatek sil (díky absencím nebyla možnost střídat), a tak nakonec Kdyně podlehla 1:3.
Příští sobotu čeká volejbalisty opět nelehký soupeř, Plzeň Skvrňany, který se díky našemu vítězství na Bílé hoře posunul na 1. místo v tabulce.   -Ondřej Mazanec-

SO 29.11.2008: ODCHÁZELI JSME ZKLAMANÍ

TJ Sokol Kdyně - TJ Sokol Spálené Poříčí 0:3 (-11,-20,-17) a 0:3 (-19,-19,-15)
Přestávka v soutěži zřejmě náš manšaft rozhodila. Diváci šli na  zápasy s očekáváním pěkných výkonů, jaké jsme viděli v posledních zápasech, ale výsledek nás zklamal. Mužstvu se nevedlo téměř nic. Špatný příjem, nepřesné nahrávky, špatné postavení v poli, dávání si přednosti, koukání jeden na druhého. Chyběl někdo, kdo by dal na hřišti mužstvo dohromady. Spálené Poříčí mělo hru velice ulehčenou, hráli dobře. Zajímavostí bylo, že proti sobě nastoupila 2 mužstva s dresy Elitex Machinery s.r.o. Kdyně. Mužstvo z Poříčí navíc s nápisem Hostinec u Vótterů. Asi měli větší motivaci. Věříme, že příští zápasy už zase kdyňákům vyjdou.
   -Karel-

SO 8.11.2008: DRAMA AŽ DO KONCE

TJ Sokol Kdyně - TJ Union Plzeň 3:2 (-17,-20,10,23,11) a 3:2 (-24,-20,15,19,17)
V sobotu 8.11. byl sehrán další dvojzápas krajského přeboru I.tř. Za výkony lze všechny hráče pouze pochválit, mužstvo jako celek „šlapalo“. Prvně se představili v mužstvu Honza, úspěšný byl hlavně na blocích a plzeňský Matěj, kterému se dařilo všechno. Pro diváky to byly zápasy s napětím až do konce. Po dvou zápasech diváci odcházeli s „vyřvanými“ hlasivkami.
Kluci, bylo to pěkné.
   -Karel-

ST 5.11.2008: VOLEJBALISTÉ KDYNĚ PO PRVNÍCH 6 MISTROVSKÝCH UTKÁNÍCH NA PROSTŘEDNÍM 5. MÍSTĚ

Kdyňští volejbalisté se drží po prvních 3 kolech, resp. 6 zápasech, na výborném 5. místě. Po neúspěšném vstupu do krajské soutěže 1. třídy, kdy na domácí půdě přivítali družstvo TJ Sokol Plzeň-Skvrňany (nyní na 1. -2. místě), se kterým utrpěli dvojnásobnou porážku (2:3, 0:3), se následující zápasy podařilo obrátit v náš prospěch. Jako druhý soupeř přijel do Kdyně TJ Sokol Plzeň-Letná. Naši volejbalisté prakticky ani jednou nezaváhali a Letnou ve vyhecovaném prostředí kdyňské haly celkem hladce porazili (3:0, 3:1). Následující sobotu se utkali v Horšovském Týně. Po velmi dramatickém průběhu obou zápasů, kdy se Kdyňákům v domácím prostředí soupeře moc nedařilo, Horšovský Týn nakonec porazili (3:2, 3:2) a naplnili tak své očekávání. V sobotu 8.11 nás čeká TJ Union Plzeň, který patří mezi nejvyšší „mančafty“. Do obou zápasů musíme tedy nastoupit s velkým respektem, koncentrováním a důraz dát hlavně na tvrdé a účinné smeče.   -Ondřej Mazanec-

SO 25.10.2008: MUŽI S LETNOU VYHRÁLI, ALE NEMĚLI TO JEDNODUCHÉ

Další utkání krajského přeboru I. třídy se hrálo také na domácí půdě. Kdyně přivítala papírově nejslabší celek Letnou a podle předpokladů dvakrát vyhrála. Byly však chvíle, kdy se i Kdyně zapotila. Svědčí o tom uhrané body soupeře 24, 25 a dokonce 28 bodů a i jeden celý set. Pochvalu zaslouží hlavně kapitán družstva Ondra Mazanec, který musel utkání odehrát pod prášky (zub moudrosti někdy hodně zazlobí). Je naopak škoda, že diváci ještě neměli možnost vidět domácího Honzu Niedermayera a dále pak Zdeňka Homolku, který si na jenom z předchozích tréninků přivodil ošklivý výron kotníku.
K dalším utkáním Kdyně zajíždí do Horšovského Týna. Očekáváme, že kluci přivezou další čtyři body. O týden později, tedy 8.11. se mohou domácí diváci opět těšit na domácí vyrovnaný souboj s Unionem.
Po čtyřech utkáních je Kdyně na pátém místě tabulky
 -LS-

SO 18.10.2008: MUŽI DOMA ZAHÁJILI KRAJSKÝ PŘEBOR I.TŘÍDY

TJ Sokol Kdyně - TJ Sokol Plzeň Skvrňany 2:3 (18,-22,18,-23,-11) a 0:3 (-21.-10,-12)
První utkání v krajském přeboru I.třídy zahájili muži Kdyně doma v nové sportovní hale. Přišlo i několik desítek diváků včetně pana starosty. V pěti setech prvního utkání se bylo opravdu na co dívat..... , více se dočtete v připravovaném článku kapitána.
  -LS-

Kdyňské A družstvo zahájilo soutěž KP I. v nové kdyňské sportovní hale se zkušeným mužstvem TJ Sokol Plzeň Skvrňany. Kdyně byla pro tuto soutěž posílena hostujícími hráči z Klatov. V prvním zápase Kdyně vyhrála první set a dále se celky střídaly ve výhrách. V pátém setu po výměně stran za stavu 8:7 pro hosty, Kdyně vlastními chybami jinak pěkně sehraný zápas 2:3 na sety prohrála. Ve druhém zápase po změně základní sestavy se projevila větší herní zkušenost hostů a Kdyně jasně prohrála 3:0. Zápasům fandil značný počet diváků, kteří i přes úvodní prohry se těší na první vítězství domácích.   -Karel-

ST 15.10.2008: TJ SOKOL KDYNĚ POSÍLEN O MUŽE TJ KLATOVY ZAČÍNÁ SEZÓNU V P-M-1

Po úspěšném postupu z P-M-2 se hráči TJ Sokol Kdyně budou snažit nezklamat své fanoušky a úspěšně reprezentovat i v nejvyšší krajské soutěži, které se zúčastní poprvé v historii družstva!
Kapitánovi družstva Ondřeji Mazancovi se podařilo tým vhodně doplnit o některé hráče z TJ Klatovy a na poslední chvíli se dotáhl přestup smečaře z USK Slavia Plzeň Matěje Havla. Tím došlo k posílení již tak kvalitního družstva, které vybojovalo postup do P-M-1 bez jediné porážky v celé sezóně P-M-2 2007/2008.
Cílem by, při podávání stabilních kvalitních výkonů, měla být polovina tabulky. Soutěž začíná tuto sobotu 18. října v nově otevřené sportovní hale ve Kdyni a prvním soupeřem je tým TJ Sokol Plzeň-Skvrňany. Domácí zápasy se budou pravidelně hrát od 10:00 hodin, druhý pak od 12.30 hodin.